Klub s tradicijo.

Na stadionu v Brežicah ima nogomet dom že več kot 100 let. V klubu, nogometni šoli in otroški nogometni šoli Sokolčki trenira skozi celo leto več kot 280 članov. To pomeni, da nogometno žogo pri nas brca več otrok, kot jih ima večina osnovnih šol v občini Brežice. Smo eden redkih klubov v Sloveniji z vsemi starostnimi skupinami, od selekcije U6 do članov. Dvanajst domačih trenerjev skupaj s petimi pomočniki trenerjev skrbi za kakovostno in predano delo z desetimi selekcijami. Prisotni smo na vseh osnovnih šolah občine Brežice, kjer s krožkom Sokolčki vsakemu omogočamo igranje nogometa. Tiste, ki hočejo nagraditi nivo pa povabimo na treninge v klub, kjer je cilj igranje v najvišjih ligah Slovenije. Naše poslanstvo temelji na razvoju domačih igralcev ter trenerjev, dolgoročnosti dela in profesionalnem nivoju treningov. Mlade domače igralce hočemo pripeljati skozi vse selekcije do članov in se z njimi vrniti v vrh slovenskega nogometa.