Jan Župančič se vrača domov!

Šentjernejčan, ki je kot mladenič odšel v Italijo se vrača v klub v katerem je naredil svoje prve korake na "velikem igrišču".

Jan Župančič se vrača domov!

Jan Župančič je brežiške barve že branil pred dobrimi štirimi leti. Na Stadionu Brežice je prvič zaigral v konkurenci mlajših dečkov, vendar je že takoj začel z nastopanjem za starejše selekcije. Najprej se je v U15 ligi MNZ Celja razveselil naslova prvaka in napredovanja v 1. ligo U15 Vzhod, nato pa je naslednjo sezono v najvišjem rangu tekmovanja v Sloveniji za starejše dečke zbral 26 nastopov ter dodal še 2 v 2. SKL Vzhod. Dobre predstave so ga peljale najprej v sosednje Krško, nato pa še v Gorico in ljubljansko Ilirijo. Tam so se v njega zagledali skavti italijanskega velikana, Empolija. Jan je na Apeninskem polotoku kot posojen igralec nato igral še v Viterbesseju in pri Salernitani, preden se je odločil za vrnitev domov. Visok osrednji branilec odlično razume igro ter je močan v zraku. Dober je tudi v iznosu žoge in izredno čvrst v duelu. Poleg članske ekipe bo pomagal tudi mladincem v lovu po napredovanju v 1. SML EON NextGen.

Jan, dobrodošel nazaj in srečno!

FOTO: Marko Klarić